«Перевзувайся» та світи! На водіїв чекають чергові новації

В Україні хочуть запровадити чергові нововведення для водіїв. Кабінет Міністрів запропонував на законодавчому рівні прописати обов’язкову заміну літної гуми на зимову, а також пересування з увімкненими фарами у будь-яку пору року та час доби.

У постанові Кабміну йдеться, що на всіх механічних транспортних засобах під час руху повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їхньої відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Наразі діє норма, згідно з якою з 1 жовтня по 1 травня мають бути ввімкнені ходові вогні (ДХВ) лише поза населеними пунктами.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що вказана норма не відповідає основному призначенню ДХВ – використання для підвищення видимості автівки під час руху в денний час незалежно від погодних умов та місцезнаходження. Крім того, практика постійного застосування ДХВ позитивно зарекомендувала себе в низці європейських країн.

«За результатами дослідження Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху (SWOV), завдяки використанню ДХВ (ближнього світла фар) кількість дорожньо-транспортних пригод у світлу пору доби (із залученням двох та більше учасників дорожнього руху) скоротилася на 10 – 15%», – зазначено у записці.

Ще одна норма, яка з’явилася у постанові, стосується заміни шин. «Унесення змін до ПДР щодо заборони експлуатації в період з 1 жовтня по 31 березня ТЗ, обладнаного літніми шинами, дозволить підвищити рівень відповідальності водіїв, а також застосовувати за це порушення адміністративну відповідальність, передбачену частиною першою статті 121 (Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами) Кодексу України про адміністративні правопорушення», – йдеться в поясненні.

Зокрема, чинні ПДР планують доповнити такими пунктами:

  • зимові шини позначені маркуваннями на боковині M+S, MS, M&S, MS, DP та можуть використовуватися лише взимку;
  • літні шини можуть не мати маркувань на боковині та взимку їх використовувати заборонено;
  • всесезонні шини повинні мати маркування на боковині All Seasons та можуть використовуватися весь рік.

Штраф, який встановлює ця стаття, складає 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 340 гривень. Постанову оприлюднили 20 грудня 2021 року і наразі тривають громадські обговорення.

Компанія «Українські системні інновації» нагадує – кожне додаткове обмеження або заборона, котрі з’являються у ПДР, перш за все покликані зменшити кількість автопригод, зберегти чиєсь життя, здоров’я, майно. А отже, воно того варте!