Аварій багато, але смертей значно поменшало - дякувати автофіксації!

Попри досить велику кількість дорожньо-транспортних пригод, котрі, нажаль, трапилися нинішнього року в Україні, держава має всі підстави пишатися вагомим зниженням кількості громадян, що загинули або були травмовані у цих аваріях. Справді рятівною у даному випадку виявилась система автоматичної фіксації порушень ПДР – про це заявили правоохоронці під час однієї з нещодавніх прес-конференцій.

«У цьому році на шляхах нашої держави сталося 154 480 ДТП, з них 20 365 - з потерпілими або загиблими. У них загинули 2592 особи і 24 905 були травмовані», - ось такі красномовні   цифри навів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. За його словами, цьогоріч правоохоронці зафіксували 10-відсоткове зниження кількості смертей на дорогах України. «Я сподіваюся, що таку статистику ми зможемо втримати і до кінця року», - зауважив пан Білошицький.

Найпоширенішою причиною автопригод, за твердженням правоохоронця, залишається порушення швидкісного режиму - понад 40% усіх ДТП з потерпілими і загиблими. Серед інших причини - порушення правил маневрування, правил проїзду перехресть та пішохідних переходів, а також недотримання безпечної дистанції.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції уточнив, що у тих місцях, де понад рік тому були встановлені комплекси автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, кількість ДТП із загиблими і травмованими зменшилась утричі.

«Ми проаналізували статистику за рік роботи комплексів, які були запущені першими, і саме у цих місцях ми маємо зниження ДТП з потерпілими і загиблими майже у три рази. Тобто, якщо у попередні роки на цих місцях у сукупності траплялося у середньому 123 ДТП з потерпілими й загиблими, то наразі їх трапляється 44», - розповів Білошицький.

Він нагадав, що на дорогах України зараз працюють 236 камер автоматичної фіксації, а до кінця 2023 року їх буде встановлено щонайменше 580. «Але я думаю, що ця цифра буде набагато більшою!», - додав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Компанія «Українські системні інновації» може зауважити: 10% - нібито не така вже й велика цифра. Але не в тому випадку, коли мова йде про збережені життя українців, кожне з яких є безцінним! Працюймо далі, нарощуємо поступ, рятуймо життя!