Президент «поховав» зайві «листи щастя»

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов» № 1438-IX, який Верховна Рада прийняла 29 квітня. Він скасовує необхідність надсилати громадянам постанови про адміністративну відповідальність, за якими вже був сплачений штраф.

Згідно із законом, оригінал постанови надсилається рекомендованим листом лише у разі, якщо штраф не був сплачений протягом 10 днів після її винесення. В Офісі президента заявили, що на сьогодні більшість автомобілістів сплачує штрафи за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в режимі фото- та відеозйомки, через особистий кабінет водія у перші десять днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

«Водночас попередні норми Кодексу України про адміністративні правопорушення зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності на пошту порушника незалежно від погашення ним штрафу. Це призводило до плутанини та в деяких випадках – до повторної оплати штрафу», – додали в ОП.

Компанія «Українські системні інновація» рада ще раз зазначити: дисципліна та чітке слідування Закону – то велика сила! Як бачимо, одностайна готовність вітчизняних водіїв якнайшвидше сплачувати отримані штрафи позбавила зайвого клопоту і їх самих, і державу. Що ж, на часі наступний крок: таке ж одностайне дотримання усіма кермувальниками Правил дорожнього руху. Ось тоді позбавимося будь-яких штрафів – і «паперових», і електронних!