Україна: до кінця року комплексів автофіксації порушень ПДР побільшає вчетверо

Надзвичайна ефективність автоматичної системи фіксації порушень Правил дорожнього руху, що переконливо доведена практикою її застосування на українських автошляхах, спонукає вітчизняних можновладців до подальшого і якнайшвидшого поширення автофіксації в державі. Отже, кількість відповідних комплексів стрімко зростатиме, причому найближчим часом.

Так, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни», що до кінця поточного року в Україні мають встановити близько 400 комплексів фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху. «Станом на нині вже встановлено 92 комплекси фотовідеофіксації порушень ПДР, до 1 червня їх буде 130, а до кінця року заплановано близько 400. Кожна така камера дозволяє зменшити кількість ДТП втричі» - зазначив високопосадовець МВС.

Він розповів про плани застосування в майбутньому моделі за прикладом шведської «vision zero», що має на меті зменшити смертність на автошляхах до нульового показника. Шведи дослідили, що більшість порушень скоюються через те, що громадяни схильні порушувати правила. А для того, щоб уникнути систематичних порушень ПДР, повинен бути контроль.

«Ми плануємо реалізувати відразу 4 підходи: встановлення камер фотовідеофіксації трьох типів, посилення законодавчої бази, поліпшення дорожньої інфраструктури та системи статистики по ДТП», - зазначив Антон Геращенко. Крім того, заступник міністра сказав, що наразі Міністерство внутрішніх справ спільно з Міністерством інфраструктури розробляють інтерактивну карту України, де будуть відмічатися всі ДТП та статистика по всім випадкам. Таким чином, місцева влада зможе реагувати на такі повідомлення та організовувати безпечний рух.

Компанія «Українські системні інновації» цілком згодна із тим, що без контролю немає і не може бути безпеки на дорозі. Зниження смертності на вітчизняних автошляхах до абсолютного нуля – це надзвичайно важлива та шляхетна мета, досягнення якої варто прагнути усім нам. Заради цього ми працюємо та працюватимемо надалі!