На гостини? Будь ласка! Але виключно за правилами

Починаючи з 19 листопада минулого року іноземні громадяни, які заїхали на своїх авто в Україну і громадяни нашої держави, котрі їздять на машинах з номерами іноземної реєстрації, несуть відповідальність за перевищення швидкості та інші порушення ПДР. Вже можна підбити первні підсумки цього нововведення, котре було втілено в життя, в тому числі і завдяки появі на вітчизняних автошляхах комплексів автоматичної фіксації порушень ПДР.

 

Отже, за три місяці впровадження цього проєкту прикордонники отримали від співробітників МВС інформацію про майже 2 000 зафіксованих порушень Правил дорожнього руху. За цей період прикордонники в пунктах пропуску вручили майже 770 правопорушникам копії постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі.

 

Цифра не вражає? Але ж зазначимо, що раніше власники автівок на іноземних номерах, фактично,  взагалі не несли  відповідальності за порушення ПДР! Між іншим, майже 80 % осіб, яким вручені копії постанов, наразі оплатили штрафи. Також зауважимо, що у разі несплати штрафу протягом 30-денного терміну, іноземці отримують рішення про заборону в’їзду в Україну. До речі, лідерами серед таких правопорушників є громадяни Молдови. Наступними у «рейтингу» йдуть громадяни Білорусі, РФ, а також Польщі.

 

Проєкт реалізується МВС разом із Держприкордонслужбою. Інформаційна взаємодія дозволяє встановлювати порушників, які заїхали в Україну на транспортних засобах іноземної реєстрації, та в подальшому притягувати їх до відповідальності. При в'їзді в Україну таких авто прикордонники вносять в базу даних номер машини, прізвище і ім’я водія та його паспортні дані.

 

Якщо на цій машині перевищать швидкість, між Державною прикордонною службою і Національною поліцією відбувається автоматичний обмін інформацією. Співробітники поліції отримують необхідні дані для складання постанови про порушення Правил дорожнього руху. Далі, після її винесення, постанова знову потрапляє в цю базу даних, яка автоматично спрацьовує на порушника під час перетину ним кордону.

 

Компанія «Українські системні інновації» нагадує – наша країна є гостинною та щирою. Але подорожувати нею без жодних проблем мають лише ті гості, котрі поважають наші закони та суворо дотримуються Правил дорожнього руху. Безпека українців, збереження їх життя та здоров`я  - понад усе!