Доїздились... В Україні почнеться справжнє «полювання» на п`яних водіїв

Автоматична фіксація порушень Правил дорожнього руху, напевно, найближчим часом стане чи не найменшою із проблем для вітчизняних кермувальників. Принаймні, для тих із них, хто вперто не бажає дотримуватися норм діючого законодавства щодо безпечного та цивілізованого водіння. Вже ось-ось на них чекають дуже великі проблеми.  Що тут скажеш? Самі винні! Доїздились...

 

Як заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, перевірка водіїв на алкогольне сп’яніння в Україні відтепер може стати регулярною і раптовою. У випадку позитивного розгляду депутатами ВР законопроекту № 2695 саме так воно й буде, бо він передбачає надання законних прав патрульним раптово зупиняти автомобілі для тесту на алкоголь (зараз, за ​​законом, так чинити не можна без обґрунтованої причини зупинки).

 

У документі говориться, що проведення таких профілактичних заходів може здійснюватися в нічний час, з 22.00 до 8.00, а також у святкові, вихідні дні та протягом наступного дня після них. Також в закон додається, що під час проведення такого огляду поліцейський не просто застосовує технічні засоби, а й засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться в присутності двох свідків. Матеріали ж відеозапису обов’язково будуть долучатися до протоколу про адміністративне правопорушення та розглядатися в суді.

 

Крім того, законопроект посилює ряд норм, що стосуються взагалі порушень правил дорожнього руху. Наприклад, зараз порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ, 17 гривень). Пропонується розмір штрафу збільшити – від 3000 НМДГ до 5000 НМДГ (тобто від 51 до 85 тисяч гривень, а не від 3400 до 8500 гривень як зараз).

 

Ті ж дії, вчинені в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння пропонується карати вже не штрафом, а позбавленням волі на строк до 3 років (з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років). Зараз кримінальна відповідальність загрожує тільки якщо в аварії загинули люди, а не постраждали через п’яного водія.

 

Компанія «Українські системні інновації» цілковито підтримує будь-які заходи, котрі спрямовані на озодоровлення ситцації на автошляхах держави, зменшення на них аварійності та смертності громадян. Ми щодня працюємо заради досягнення саме такої мети і працюватимемо надалі.