Британія під пильним оком відеофіксації – порушникам не позаздриш

Великобританія, як це вже було неодноразово, дає світові новий приклад у боротьбі із різноманітними порушеннями за допомогою їх фото – та відеофіксації. Цього разу під прицілом мають опинитися ті водії, хто не переймаючись чистотою довкілля та проблемами співгромадян, дозволяє собі тримати автівку із ввімкненим двигуном  занадто довго. На таких недбальців незабаром можуть чекати досить неприємні сюрпризи, а на пильних англійців – непоганий додатковий  заробіток.

Компанія Bright Blue запропонували британській владі не лише перейняти непоганий досвід американського Нью-Йорку, де кожен мешканець, що побачив автобус, або вантажівку, котрі простояли на парковці із увімкненим двигуном більше 3 хвилин (або ж більше хвилини – біля школи чи іншого дитячого закладу), може поскаржитися на порушника, зафільмувавши його, та виклавши фото чи відео в Інтернеті. Більше того – англійці хочуть значно розширити це ноу-хау. По-перше, додати до списку тих, кому заборонено псувати повітря ще й легкові автівки, а по-друге, сплачувати 25% отриманих від порушників штрафу тим громадянам, котрі виявили небайдужість, та взяли на себе роботу із фото- чи відеофіксації неподобства.

Штрафи у Туманному Альбіоні чималі, отже, якщо влада пристане на цю пропозицію, «мисливці за брудними водіями» матимуть непогані бонуси – аж поки цю функцію не переберуть на себе стаціонарні камери відеофіксації порушень ПДР, безліч яких вже пильнують за правопорядком по усій країні. Втім, як виявляється, далеко не всі про це пам’ятають. Про це красномовно свідчить історія, що сталася у Лондоні – одному з найбільш контрольованих  розумними камерами міст планети.

Кермувальник прудкого Porsche, примудрився не розминутися з Audi Q7 на вулицях одного з найфешенебельніших районів британської столиці – Челсі. До того ж він не виявив бажання спілкуватися із її власником з приводу інциденту, а спробував утекти якнайшвидше. Втім, водій німецького кросоверу вчинив теж не найрозумнішим чином – щодуху рвонувши навздогін кривднику, він примудрився понівечити цілу купу автівок преміум-класу, що були припарковані на вулиці! Якщо бути точними – то 11 автомобілів, вартість яких становила більше мільйону доларів. Серед них -  Porsche Cayenne, Bentley Bentayga та McLaren MP4–12C… Збитки від зіткнення, котре було ретельно зафіксовано на відео безліччю камер, якими щільно «перекрито» весь район, становлять, як мінімум 600 тисяч доларів, котрі гарячому бідоласі напевно доведеться сплачувати – як тільки він вийде з лікарні. Про відеофіксацію він, влаштовуючи божевільні перегони, напевно забувся.

Компанія «Українські системні інновації» наполегливо працює над тим, аби  і в Україні простір автошляхів та вулиць став максимально доглянутим пильним та «розумним» оком, котре може стати у пригоді навіть у найнесподіваніших ситуаціях та не дозволить залишитися безкарним жодному порушникові.

YouTube