У Китаї із ДТП боротимуться роботи

Деякий час тому ми вже повідомляли про справжнісінького «робокопа», що розпочав свою службу в одному із поліцейських відділків США. Аж ось надійшло повідомлення, що цим же шляхом вирішили піти і у Китаї – тамтешня поліція також залучила до виконання службових завдань роботів. Мусимо визнати – на відміну від свого американського колеги, здатного окрім проведення відеозйомки хіба що швендяти вулицями та вітатися із перехожими, китайські «робокопи» призначені для  виконання більш серйозного спектру функцій, зокрема – і в сфері боротьби із порушеннями правил дорожнього руху.

У місті Хандан в китайській провінції Хебей запустили роботів-поліцейських, які оснащені новітніми технологіями штучного інтелекту та розпізнавання обличчя. Кожен з трьох поліцейських-роботів має свої особливості для надання допомоги місцевим правоохоронцям. Один з них спеціалізується на патрулюванні, другий може надавати інформацію, а останній зосереджується на справі з дорожньо-транспортними пригодами. Оснащений автоматичною навігаційною системою, патрульний робот здатен ідентифікувати реєстраційні знаки автомобіля, а також робити знімки транспортних засобів. Також він може заважати пішоходам переходити дорогу в недозволеному місці.

Інший робот називається консультантом, і він призначений для надання інформації громадськості, відповідаючи на запитання тих, хто приходить до бюро управління транспортними засобами, які займаються дорожньо-транспортними інцидентами. Також цей робот надає інформацію справжнім поліцейським, він оснащений базою даних і може визначити, чи знаходиться людина в розшуку. Останній робот, найменший із трьох, допоможе підтримувати порядок на місці, де сталася дорожньо-транспортна пригода до приїзду поліції. Очікується, що до кінця 2020 року у місті таких роботів буде близько 20.

Отже, як бачимо, роботи-поліцейські впевнено опановують світ. Напевно, за якийсь час на українських вулицях з’явиться такий собі «робокоп Петренко», що його буде розроблено та впроваджено компанією «Українські системні інновації». Втім, це – справа майбутнього. А поки що ми наполегливо працюємо задля того, аби життя та пересування автошляхами стали для українців безпечнішими та зручнішими вже завтра.