Високі технології здатні творити добрі дива

Дивовижна історія, що здатна стати сюжетом для справжнього кінематографічного шедевру у жанрі мелодрами, сталася у далекому Китаї. Її цілком можна назвати сучасною казкою, втім, головну роль у сюжеті зіграв не добрий чарівник, а сучасні вискоі технології та системи відеоспостереження, котрі, як виявилося, здатні не лише боротися із правопорушниками, але й творити справжні добрі дива.

 

Маленький Ю Вейфен безслідно зник у травні 2001 року, коли йому було всього-навсього  три рочки. Дитина гралася біля будівельного майданчика, на которому працював його татусь, а потім... Що було потім, не міг повідати жодний свідок. На жаль, камери відеоспостереження також жодним чином не зафіксували нічого, що могло б пролити світло на зникнення дитини. Попри те, що розшук хлопця було розпочато вже наступного дня, жодного його сліду знайти так і не вдалося.

 

Невтішна подружня пара, що втратила дитину відчайдушно намагалася самотужки зарадити своєму лиху – плакатами з його личком була заклеєна чи не половина величезної країни. Винагорода за будь-яку інформацію, котора була б здатна сприяти пошуку, сягала 100 тисяч юанів. Втім, все було марно, аж поки... Аж поки до справи у наші дні не було долучено найсучасніші досягнення високих технологій у галузі розпізнавання облич. Штучний інтелект, котрому місцеві поліціянти «доручили» цю справу, зумів «відштовхнутися» від дитячих фотографій Ю 18-річної давнини, та, грунтуючись на цих зображеннях, спромігся створив можливий портрет хлопця сьогодні.

 

Все інше було вже, як кажуть, справою техніки. Залучивши надзвичайно потужно розвинену у Китаї мережу камер відоспостереження, копи «вирахували» 100 чоловік, найбільше схожих на створене зображення. Після цього за справу знову взялася нейромережа, котра відсіяла зайві фотографії. Аж ось – всього за два місяця зниклого хлопчика було  знайдено – ним виявився студент з Гуанчжоу 21 року, котрий і гадки не мав, що в його житті були такі драматичні події, як викрадення та розлука з родиною. Хлопець навіть повірити не міг, що це правда – але проведений ДНК-тест поставив в історії остаточну крапку, встановивши його особистість вже беззаперечно. Попереду була зворушлива мить зустрічі із батьками, котрі завдяки сучасним технологіям таки зуміли повернути собі сина, нехай і після розлуки довжиною у 18 років...

 

Як бачимо, високі технології придатні не тільки для забезпечення нашої безпеку, а й  для безлічі  інших надзвичайно корисних речей. Вони навіть можуть робити людей щасливими, повертающи їм найдорожче... «Компанія «Українські системні інновації» працює заради того, щоб добрі дива від високих технологій могли стати реальністю і для громадян України.