Німечина продемострувала блискуче «остаточне вирішення» проблем паркування

Європа чергового разу дає приклад усьому світові у галузі застосування у повсякденному житті інновацій, котрі ще вчора здавалися нам фантастикою. Як стало відомо, у Німеччіні відкрито перший в світі гараж, де автівки паркуються без жодної участі людини – лише за допомогою найсучасніших систем штучного інтелекту. Швидко, зручно, безпечно, та, звичайно ж, жодних тобі «героїв парковки»!

 

Віднині на в'їзді в гараж в музеї Mercedes-Benz в Штутгарті водій може здати автомобіль під управління системи паркування, після чого він з допомогою автоматики самостійно проїде до відведеного йому місця і припаркується. Таке диво стало можливе після того, як німецькі компанії Daimler і Bosch отримали від влади Німеччини дозвіл на експлуатацію системи безпілотного паркування без участі людей. Зазначимо, що що це перший в світі дозвіл на експлуатацію, а не тестування, автомобілів з четвертим рівнем автономності в межах паркування.

 

Насправді, Daimler та Bosch створили безпілотний гараж, в музеї Mercedes-Benz в Штутгарті ще в 2015 році . У перші роки він працював в режимі тестування: спочатку він  взагалі у закритому режимі, потім його відкрили для звичайних користувачів, але під час поїздок за кермом перебував водій, котрий про всяк випадок страхував «розумну» автоматику. Аж ось тепер – після кількох років випробування н та перевірки системи компанії отримали від міністерства транспорту землі Баден-Вюртемберг дозвіл на експлуатацію паркування в звичайному режимі вже без страхувального водія.

 

Єдиним відкритим питанням сьогодні лишається те, компанії не розкривають, з якими саме автомобілями працює гараж. Цього делікатного моменту  компанії, що створили його, поки ще  не розкривають. Цілком  імовірно, що він сумісний тільки з автомобілями Mercedes-Benz, причому невідомо, які моделі будуть підтримувати цю функцію. Втім, поза всяким сумнівом – це лише початок застосування новітньої технології, котра згодом опанує весь світ. Компанія «Українські системні інновації» поки що не планує пропонувати власним клієнтам цілком роботизовані гаражі та паркувальні майданчики, але вже сьогодні наполегливо працює над тим, абі із часом і ці дива стали в Україні реальністю.