Розширення функцій автофіксації порушень ПДР в Україні – час діяти

Система автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху, котра запрацювала, зокрема, і в столиці нашої держави із початку червня нинішнього року, вже абсолютно беззаперечно довела власну ефективність. Значне зменшення аварійності, вагомі надходження до державної скарбниці – все це однозначно свідчить на її користь. Саме на часі вдосконалення системи шляхом збільшення її можливостей – це визнають усі, хто причетний до боротьби із аварійністю на автошляхах. 

 Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров повідомив, що розширення функцій встановлених у Києві комплексів автоматичної відеофіксації порушень Правил дорожнього руху  має  стартувати найближчим часом. Всі нові функції пройшли метрологію та процес сертифікації і готові до використання. 

 Повільним розповсюдженням комплексів автоматичної відеофіксації порушень ПДР незадоволений віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. «Ми вже знаємо про всі небезпечні перехрестя і проблемні ділянки доріг, де відбувається найбільше порушень ПДР. Проте держава фінансово не спроможна у короткий період встановити там камери автоматичної відеофіксації», - зауважує він. На думку віцепрем’єра, держава могла б на себе взяти забезпечення камерами доріг загальнодержавного значення, а все інше – це має бути клопіт місцевих органів влади.

  Там теж не густо з грошима, але вирішити питання допомогло б державно-приватне партнерство. Це, коли приватна компанія за власний рахунок встановлює камеру, і певний час кошти від штрафів за порушення ПДР йдуть приватній компанії на погашення витрат та отримання фінансової вигоди. Після чітко визначеного періоду камери переходять у комунальну власність. «За пів року-рік можна було б вкрити камерами всю Україну», - переконаний Михайло Федоров.

 Поки що до Верховної Ради внесений лише Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розподілу надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі в межах населених пунктів (реєстр. № 4194), згідно з яким половину надходжень від штрафів, яка мала б спрямовуватися до загального фонду державного бюджету, пропонують направляти у місцеві бюджети.

 Компанія «Українські системні інновації»  наголошує – якими б скрутними не були нинішні часи, є речі, на яких просто не можна економити. Система автоматичної фіксації порушень ПДР – надзвичайно важлива складова зниження аварійності та смертності на вітчизняних автошляхах, «передній край» боротьби за збереження здоров`я та життя українців. Заради цього працюємо ми та закликаємо долучатися усіх інших.